TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Beton Parlatma Avantajları

Beton parlatma uygulamalarının avantajları nelerdir?

Tek uygulamada beton yaşadığı müddetçe dayanım sağlar.
Beton tozumalarını tamamen engellediği gibi beton zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemi hapsetmez.
Yoğun ayak trafiği ve forklift, kamyon şeklinde ağır endüstriyel araçların dolaştığı zeminler için en dayanıklı, en uzun ömürlü ve en ucuz zemin seçeneğidir.
Yüzey mukavemeti çok fazladır.
Diğer zemin kaplama alternatifleriyle kıyaslandığında bakım maliyeti en az olan zemin seçeneğidir. Beton bir kere parlatıldıktan sonra 5-10 sene yalnız su ve paspas ile temizlenmesi yeterlidir. Çok uzun süreler sonrasında dışarıdan gelen kum ve benzeri abrasif maddeler yüzünden yüzeyde çok ufak çizikler oluşabilir. Bu çizikler parlaklığın ilk günkü mertebeden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu aşamada ise son 2-3 silim basamağı tekrarlandığında, beton ilk günkü parlaklığını geri kazanır.
Beton mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi şeklinde soyulması yada kalkması söz mevzusu değildir.
Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına ayrıca gerek kalmamıştır.
Aşınmalara karşı çok dirençli olduğundan, kullanım ömrü en uzun zeminlerden biridir.
Yanmaya karşı tamamen mukavemetlidir.
Uygulaması çok kolaydır ve uygulama esnasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir yapınak, depo, otopark, yada büyük süpermarketlerin beton zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.
Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.
Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40’a kadar azaltır.
Asit ve her türlü kimyasallara ve suya dayanıklıdır

26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 535 kez okundu