TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Beton Silim Nedir ?

Beton Silim Nedir?

Beton Silimi, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırayla kazıma, honlama ve parlatma adımlarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılması işlemidir. Beton silimi ve parlatma işlemi mutlaka bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz.

Bu yüzden tamamen çsafha dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton silimi ve parlatma işlemi geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Arzu edilen parlaklığa gore 8-9 kademe silim yapılarak özel beton sertleştirici kimyasalıyla normalin 10 katı sertliğe ulaştırılarak betonun dayanıklılığı arttırılır.

Özellikle Amerika ve Avrupa’da yeni meydana getirilen avmleri ve otellerde dekoratif parlak beton zeminler tercih edilmektedir. Beton yüzeyleri istenildiği şeklinde renklendirilebildiği hatta betonun içine renkli cam parçaları, midye kabukları ve renkli dere taşları atılarak ışıl ışıl parlayan mükemmel dekoratif zeminler oluşturulabilir. Bu tip dekoratif beton zeminler, alternatiflerine oranla çok uzun kullanım ömrü, dayanımının çok daha çok olması, çevreye arkadaş olmaları, yatırım ve bakım maliyetlerinin ucuz olması gibi sebeplerden ötürü hemen hemen bütün yeni projelerde tercih edilmektedir.

İmar Zemin Beton Silim de, uzman teknik ekibi ve son teknoloji makina parkuru ile her türlü beton zemin çeşitlerine yerinde müdahale ederek mevcut yüzeyleri fabrikadan çıkmış normlarına yeniden kavuşturmaktadır.

26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 1066 kez okundu