TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Epoksi Boya Özellikleri

Epoksi sistemi, epoksi reçinesi ve bir kürleme ajanından (hardener=sertleştirici) meydana gelir.Epoksi sistemi kullanıldığında, epoksi reçinesindeki tekil moleküller(monomers), kürleme gizmenı(hardener) ile birleşerek, uzun zincirleme molekül bağları oluşur.(polymer). Epoksi ve hardener karışımı kürlenince, sert bir polimer meydana gelir. Bazı epoksi sistemleri oda sıcaklığında bir kaç dakikada kür olurken, bazıları sertleşmesi için daha çok zamana ve ısıya ihtiyaç duyar.

Bir çok epoksi ürünleri organik solvent, filler ve pigmentler içerir. Sertleşen Epoksilerin karakteristik özellikleri epoksinin monomerine, kürleme gizmenına(hardener), solvent ve fillerin eklenmesine bakılırsa değişim gösterir.
Epoxy reçinenin en önemli tek özelliği sıvı halden rahatça sert, esnek katı kaplayıcı hale geçebilme yeteneğidir.
Epoxy bu kadar çok yönlü niteliklere haiz olduğundan dolayı, epoxy reçineler şimdilerde koruyucu kaplayıcılar, denizcilikte kullanılan boyalar, döşemelikler, yapıştırıcılar, tutkallar, kalıplama karışımları, izolasyon malzemeleri, sağlamlaştırılmış plastik ve tekstil ürünleri gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

1mm-3mm kalınlığında, kimyasal maddelerden etkilenmeyen, rahat temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek dekoratif bir zemin kaplamasıdır. Her türlü renge ve figüre sahip her alana uygulanabilen tozumaz zemin gerektiren her yer için idealdir.

Çözücü gerektirmez
Kokusuzdur
Kimyasal maddelere dayanıklıdır
basit aşınmaz
Temizlenmesi kolaydır
Çatlamaz, kırılmaz
Çekici güzelliğe sahiptir
Değişik renklerde mevcuttur
Dekoratif dizaynlarda vazgeçilmez bir üründür

26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 892 kez okundu