TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Epoksi Kaplamanın Önemi

Epoksi kaplamalar endüstriyel ortamlarda aşağıda belirtilen avantajlara haizdir.
Mekanik ve kimyasal dayanıklılığı son aşama yüksektir.
Ağır trafiğe ve darbelere dayanıklıdır.
Uygulama süresi oldukca kısa olup, tamiri kolaydır.
Hijyeniktir, tozumayan anti bakteriyel ortamlar sağlar. Temizlenmesi son aşama kolaydır.
Su v.S. Gibi sıvılara karşı geçirimsizdir.
Eksizdir, istenilen renklerde eksiz olarak uygulanabilir. Bu özellikleri kaplamaya hijyenik bir özellik kazanmıştırrır. Yüzeyin parlak ve pürüzsüz olması anti bakteriyel ortamlar için idealdir.
Anti statiktir. Elektriksel yalıtkanlığa haizdir. Epoksi sistemlerin bir öteki özelliği elektriksel yalıtkanlıklarıdır. Bu özellikleri ile yüksek elektriksel gerilimlere dayanımı mükemmeldir. Elektriksel iletkenliğin istendiği kondaktif zemin uygulamalarında ise farklı bir yapıda olan Epoksi kaplamalar kullanılır.
Alkali ortamlara, seyreltik asitlere, hayvansal ve mineral yağlara, şarap, tuzlu su, atık sular, petrol, benzin, jet yakıtı, alkol v.B daha biroldukça kimyasallara mükemmel dayanım gösterir.
Kimyasal dayanımları ile ilgili olarak malum diğer sistemlerden (Poliüretan v.S) çok dayanıklıdır.
Epoksi kaplamalar hızlı kürlenebilen tipte de üretilebildiğinden üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.
Epoksi sistemler aşınma direnci yüksek zemin kaplamalarındandır. Tozumayı kesinlikle engellemiş olan anti statik özelliğe haizdir. Bu özelliğinden dolayı tozumanın üretimi engellediği ortamlarda ne olursa olsun kullanılmalıdırlar.

26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 594 kez okundu