TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Helikopter Beton Uygulaması

Beton uygulamalarının farklı farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisinin ismi de helikopter beton veya helikopterli beton olarak da bilinen endüstriyel beton uygulamasıdır. Helikopterli beton uygulaması helikopter pervanesine benzer pervanesi olan bir makine ile beton üzerinde düzleyerek ve betonu baskı yolu ile sıkıştırarak çok sağlam zeminler oluşturmaya başlar.

Helikopterli Şap İşlem Önceliği

Helikopterli şap , Helikopterli beton konusunda işlem önceliği çok önemlidir. Öncelikle helikopterli şap uygulanacak zeminin keşfi güzel bir şekilde yapılmalıdır. Beton konusunda problem doğuracak zeminler düzlenmeli ve pürüzler ortadan kaldırılmalıdır. Ve daha sonrasında da beton altına serilecek taşlar v.s güzel bir şekilde serilmesi gerekmektedir.
Ayrıca beton çeşidi doğru bir şekilde seçilip, betondan önce demir veya hasır mazlemeleri beton altına serilmelidir.

Helikopterli şap betonuna çimento kadar , kimyasal katkı maddesi de kullanılmaktadır. Çimento kadar sağlam olan bu tarz betonun kullanımı da son yıllarda giderek artmaya başlamıştır.

Helikopterli beton işleminde beton serilir serilmez makine çalıştırılmaz. Dökülen beton belli bir kıvama gelip donmaya yakınken helikopter beton makinesi çalıştırılır. Bu işlem betonun suyunu tamamen çekmesi beklenene kadar devam ettirilir. Akabinde betonun kare kare derz şeklinde bölümlendirme yapılabilir. Betonda çatlak v.s oluşumunda derz bölümünde sonlanmasını sağlar.

İstanbul Helikopterli Şap, İstanbul Helikopterli Beton Fiyatı, Helikopterli Şap, Helikopterli Beton

İstanbul Helikopterli şap ile alakalı fiyat almak , Beton konusunda bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

03 Ekim 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 351 kez okundu