TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Helikopter Beton

Helikopter Beton

Betonlama işlemi bittikten sonra, betonun düzleşmesi, pürüzsüzleşmesi ve aralarındaki boşlukların doldurulması amacı ile perdahlama ya da daha da bilinen adı ile helikopter beton işlemi uygulanır. Bu işlem hem maliyet olarak hem de iş yönetimi olarak oldukça avantajlıdır. Mala ile ya da diğer ekipmanlar ile yapılan bir düzeltmenin yerine helikopter beton makinesi ile yapılan düzeltme ile %95’e varan süre kısaltmaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu, da çok büyük bir alanın sadece bir iki dakikada pürüzsüz hale getirilmesi anlamına geliyor.

İnşaat ve endüstriyel alanlarda kullanılan bu ekipman, vantilatörü andıran ağız yapısı ve içerisindeki zımpara yapmaya yarayan bıçak sisteminden oluşur. Demir bir sap ile kontrol edilen bu makine, dilediğiniz kalınlıkta perdahlama yapmak imkanı sunar. Yani hem kalınlığı hem de açıyı bu makine sayesinde kolaylıkla ve çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Helikopter beton işlemini yapmadan önce, yüzey tamamı ile temiz ve tozsuz olmalı. Bu sayede daha pürüzsüz bir sonuç alabilirsiniz. Aksi durumda, etrafa bu toz ve pislikler yayılacak ve perdahlamanın pek de işe yaramamasına neden olacak. Dolayısı ile kaliteli bir iş çıkarabilmek amacı ile ilk işlem olarak temizleme işlemi yapılmalıdır. Ardından kuruyan ya da istediğiniz donma seviyesine gelen betonun üzerinden bu makinayı geçirebilirsiniz. Bu işlemde hem düzeltme hem de pürüzsüz hale getirme işlemi yapmış olacaksınız. Yani yüzey sadece düz olmayacak aynı zamanda pürüzsüz hale gelecek!

05 Eylül 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 828 kez okundu