TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Helikopterli Beton

Fiber Kalıplar

fiber kalıplar ucuz olmalarına rağmen sert ve ince bir malzemedir , düzgün yağlama yapmış olursanız 45 defa beton uygulamalarında kullanılabilir . Sert olmasından dolayı desen derinliği en çok 3mm 10 mm arasında değişir daha derin olduğu takdirde uygulama yüzeyini zedeleyebilir ve betondan çıkartırken zorlanabilirsiniz, kalıba zarar verebilirsiniz .

Esneme katsayısı düşük olduğundan dolayı düz plaka şeklindeki fiber kalıplarını oval ve köşeli yüzeylere uygulama zorluğu çekebilirsiniz.

Ebat ve Desenler:

Fiber Kalıplarız istenilen boyut ve desende ürünler oluşturmak mümkündür. Standartlara göre en büyük ebat 125 cm x 250 santimetre ebatlarında tercih edilmektedir çünkü standart plywood ebatları aynı boyuta olup kalıp boyutu artıkça kırılganlığı artar ve uygumla ve montajda zorluklar yaşanabilir.

Desenler birini takip eder ve uygulanacak yüzeyin bütünlüğünü bozmaz.

Kullanıldığı Alanlar

Fiber kalıplar perde duvar kalıpları , perde duvarlarda, alçıpan bloklar.

Uygulama Şekli :

      Fiber kalıplar Perde duvar kalıplarının yada çelik kalıplar üzerine yapıştırılır. Kalıpların montajı yapılmadan önce iyi bir şeklide yağlanır . Duvar kalıbı montajı ve beton dökümü yapılmış olduktan sonra içindeki betonun kuruması beklenir. Tüm bu işlemler bitiğinde fiber kalıp duvarın üzerinde duracak şekilde dış kalıp sökülür ve fiber kalıbı ıspatula ve ya manivela desteğiyle kalıbın üst ve yan kenarlarından hafif aralıklar açarak beton yüzeyden yavaş bir şekilde sökülür ve dekoratif bir duvar ve çağıl bir yüzeye sahip bir duvar görüntüsüne sahipsinizdir.

Uygulamada Dikkat edilecek Unsular.

1 . Fiber kalıbı plywood ahşap yağı kullanılır ve fırça desteği ile iyice yağlanır .

 1. Fiber Kalıbı yavaş ve dikkatli yerinden sökülür. Hızlı bir şekilde söküm yapılırsa kalıp kırılır ve ya duvarın desenin zedelersiniz.
 2. Kulanmış olduğunuz fiber kalıbı başka bir uygulamada kullanmadan önce üzerindeki beton artığını, toz ve kiri, su ile temizlemelisiniz.
26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 448 kez okundu