TurkishEnglishGermany
İmar Zemin : Bizden Fiyat Almadan Helikopterli Şap Uygulaması Yaptırmayın.
Saha Betonu ve Fırçalı Beton

Fırçalı saha betonu uygulaması veKotların alınması ve anoların montajı Optik okuyucu ile kot alma
işlemi yapılarak Belirlenen kod ölçülerinde kalıplarla 0 (sıfır) kotunda ano montajı yapılır. Montaj yapılırken mevcut aksların mesafesi dikkate alınır . Montaj esnasındaki duyarlılık mastarın titreşiminden veya dış etkenlerden etkilenmeyecek şekilde olacaktır.
Naylon serilmesi Betonun rutubet kaybını önlemek için mevcut yerin üzerine 6 mikron genişliğinde naylon serilir .

  • Çelik hasır bağlanması sehpa ve donatı demiri

Saha zemin betonlarında 2 kat çelik özgüır bağlantısı yapılmalıdır. Çelik hasırlar ano içerisine konularak binim dahilinde bağ teli ile bağlanır.İki kat çelik hasır arasına sehpa bükülerek m2 1 adet sehpa konulacaktır.Muhakkak iki ano arasına donatı dikiş demiri 60.Santimetre uzunluğunda 30 cm beton içinde kalacak 30 cm diğer ano ile bağdaştırılmalıdır.

Donatı için gerekirse özgüır çelik yerine Çelik Tel üzerine binecek yük oranında hesaplanarak kullanılabilir.İlave olarak kılcal çatlakları önlemek için Polipropilen Elyaf ile takviye edilmelidir.

-Beton dökülmesi

İstenilen dozaj’ındaki beton taşıma yöntemi ile ano içerisine dökülerek alüminyum mastar ile son kontroller yapılır, yüzeyde yapılacak uygulamaya hazır hale getirilir . .

-Yüzeyin perdahlanması

perdah yapılacak beton üzerine 1 cm ye 200gr basınç uygulandığında 3 mm den fazla çökme oluyorsa disk perdahı yapılır. Daha sonra özel fırça yardımıyla suyun akış yönüne doğru fırça çekilme işlemi yapılır Özellikle Benzin İstasyonlarında anoların birleşim yerlerinde kenar malası ile dekoratif bir görüntü elde edilir

  • Derz kesilmesi

Genleşme derzleri taze beton dökümünden ortalama olarak 24 ile48 saat içinde kesilmelidir. Kesim aplikasyonları bina kolonlarından olmalıdır. Derinlik dökülen betonun 4/1 oranında olmalıdır. Genişlik ise 4 mm dir

26 Mayıs 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 993 kez okundu